Valikuline mutism 02.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Meie pojal on diagnoositud valikuline mutism. Nimelt on ta valinud koolis oma õpetajad, kellega ta ei räägi. Vastab kõike kirjalikult. Õppeedukus muidu väga hea. Ta ei oska ise ka öelda miks ta nii teeb, lihtsalt kardab. Senini pole kusagilt abi saanud. Alati kui oleme nõustamas käinud on ta esimesest hetkest verbaalselt vastanud. Kas oskate anda nõu? Koolis surve pidevalt suureneb aga teha ei oska midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaater ja -psühholoog - see on see lähtekoht.
Võimalusi palju, nii ei oska öelda.
...lihtsalt karda...
üld-rahustavad ettevõtmised-harjutused kindlasti head. Väga väikeses annuses neuroleptikumi prooviksin - rahustab mõttetegevust, võtab ära sundmõtteid-tegusid jms
Ikkagi lastepsühhiaatri jutule!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet