Magamatus 25.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, mul on mure unetusega ja kardan lakkamatult pimedust ehk siis kui magama jään siis tundub et keegi oleks minuga , tegelikult nii pole. Lihtsalt ei sa oma silmi enam kinni, kardan meeletult, Mida ma tegema peaks ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selliseid perioode on olnud kõigil - need mööduvad. Asjale tuleb kasuks:
a) on olemas väikseid öölambikesi ja nende valgus peletab "kollid, keegid" ja saate rahulikult magada;
b) une-eelsed rahustavad rituaalid: palve (keelgi poole palvega, võib ka Esivanemate, Autoriteetite, Absoluut, jne) või meditatsioon (enda Mina poole, enda sisemise Väe avamine-kasutamine, Enesekindluse edendamine);
c) Positiivne Pihtimine Päevikusse - päeva parimad mõtted, teod-tegemised esile kergitada ja ennast selle nimel Kiita. Mida oleme Lähedaste heaks suutnud pakkuda!
d) nn Eluraskustest Rõõmu tunda - on millega võidelda ja mille kaudu tugevamaks muutuda, karastuda, elukogemusi omandada. Raskused on rõõmuks, karastuseks, ületamiseks;
e) enda kehalist tublidust edendada - ennnast kehaliselt ületades suudame ka vaimselt-hingeliselt ja sotsiaalselt edeneda, edukamalt eluvõitlust võidelda. Elu on võitlus ja eneseületamise võitlus on selle võitluse vundament. NB Nagu sportlik võistlus - raskuste ületamine annab suure hingelise rahulduse, arengust rääkimata.
f) melatoniin apteegi vabamüügist või/ja mõni rahustav tee.
g) vajadusel jääb ka psühhiaatri jutule mineku võimalus.

parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet