Probleem tööle saamisel ja iseseisvumisel 09.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole looga, mis puudutab mind. Olen 23aastane mees. Mul on diagnoositud 2 aastat tagasi obsessiiv-komplusiivne häire koos kohanemishäirega ja sellega paralleelselt esineb somatisatsioonihäire ja paanikahood, mis lisandusid hiljuti juurde. Seoses sellega määras närviarst mulle 80% töövõimetust. Mul on iga päev justkui uus, kunagi ei tea, kuna võib päeva jooksul seisund halveneda, see on enesehinnangu nii alla kiskunud. Tohutuid kannatusi põhjustavad need sundmõtted ja kehalised pinged, mis tulevad ettearvamatult. Tarvitan Zoloft 50 mg iga hommik 2 aastat juba. Tööle praeguse seisundiga minna ei ole mul võimalik, kuigi pakkumisi on. Kodus olles ja sporti tehes tunnen end ajutiselt paremini. Mul on tohutu häbitunne selle pärast, et ei saa iseseisvaks kuidagi, Mul on ainult 1,2 aastat töökogemust, mis ei ole normaalne. Töö suhte lõpetamise põhjus oli ka minu seisundi kiire halvenemine. Siiani elan koos vanematega, kes ei mõista mu haigust ja tahavad, et ma oma elu alustaks. Olen mures, et rohud ei aita sugugi. 5 päeva ei ole juba julenud eriti kuskile minna, kardan tuttavaid kohata ja nendega rääkida. Ise olen kõik endast andnud, ei tarvita alkoholi juba ligi aasta ja suitsetamist vähendasin. Enda arsti juurde saan alles mai lõpus. Äkki oskate teie mingi variandi pakkuda, et elukavaliteet muuduks paremaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga inimene on mingis valdkonnas andekas või isegi Geniaalne. Mina hakkasin ka enda "paremat Mina" alles Ülikooli kolmandal kursusel leidma.

Otsija leiab! Loe minu rmt. "Väljavaltiu" Tervisemaja peatükke ja endale sobilikke mõtteid hakka kohe ka praktiseerima.
Tervisemaja seitse korrust on sulle suureks abiks.

Võta asja Sportlikult (seega treeningpäevik tegudeks-puhkuseks on vajalik); võta elu Mängulisel (näitlejad ju harjutavad ja valavad töörõõmuhigi ja siis tulebki hea esinemine.

Loe, mõtle, harjuta, tunne rõõmu.
F, Nietzsche - Mida hullem olukord, seda seda parema meeleoluga tuleb sellega võidelda, Väljavalitu!

Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet