AD analoog vs originaal 06.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ad analoogile üle minnes võib ärevus/paanika muutuda hullemaks? Tarvitan 6 kuud antidepressante. Alguses hakkasin võtma Tevat, siis 4 kuud cipralexi ja nüüd viimased 2 kuud võtan cipralexi analoogi. Kõik analoogid on olnud erinevate firmade omad. Vahepeal muutus olemine täitsa heaks, hommikune südamepuperdamine jäi ära. Teen sporti ja teie antud harjutusi. Nüüd olen 2 nädalat puhkusel ja kõik algaski 2 nädalat tagasi. Igapäevane ärevus on tagasi tulnud, paanikahood sagedad. Xanaxit pole võtnud, sest olen ise välja sellest tulnud, kuid see väsitab jubedalt. Magan 13h päevas ja ikka väsinud. Teie juurde tulen alles kuu lõpus. Nii et tahtsingi küsida, et kas ma ostaks endale Cipralexi ikkagi? Või on see lihtsalt paranemisperioodi osa?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oleneb inimesest, tundlikkus on erinev. Eri firmade toode on ka teatud määral lisakomponentide jms osas erinev (nagu mesilaste mesi, näiteks). Südamehaigete osas on see eriti tihti päevokorral.

Kui olete "viie rikkama hulgas" ja rahakott kannab, siis ... aga tulemus peaks tulema ka analoogi kasutades, harjutusi tehes, ennast muutes.
Kuulake organismi häält ja enesetunnet, siit kõige õigemad järeldused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Cipralexilt üle Eslorexile

Tere!
Mure selline, et peale teise lapse sündi kannatasin umbes 9 kuud ärevus-ja paanikahäirete all kuniks pöördusin perearsti juurde selle murega. Mulle kirjutati alguses Cipralexid ja need mõjusid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Piltlikutl, seljankat keedavad erinevad kokad erinevalt, väikesed eripärad on ka eri firmade analoog-toodangul ja tundlikud seda tunnetavad.
Karp endist rohtu, harjutused ja "uued prillid" - muud ...

Loe edasi

AD toime

Tervist, doktor!

Küsimus Teile kui väga heale tohtrile on järgmine: interneti info alusel on tekkinud küsitav, aga arvatavasti kahtlust tekitav-kuidas on lood ühesuguse toimeainega ravimite-originaalravim ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Analoogi ja originaali toimetugevus on praktiliselt võrdne, +/- vea piires kõikumine on loomulik ja isiklik tundelisus (tundlikkus) võib ka veidi arvesse tulla. Põhimõte on ikkagi, et originaal ja analoog ...

Loe edasi

Elekterkrampravi

Kas tänapäeval tehakse ka elekterkrampravi, kui ravimid depressiooni ja sellega kaasuva agressiivsuse ja raevu puhul ei mõju? Ja kas seda tehakse narkoosis või ärkvelolles?
Aitäh.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

EKR (see ei ole eKr) – Psüühiaatrid märkasid, et skisofreenia ja epilepsia on teineteist „nagu” välistavad haigused. Ungari psühhiaater Meduna otsis sellele teadmisele möödunud saj. kolmekümnendail praktilist ...

Loe edasi

mure


Tere lp dr. Ennet!

Mul mure järgmine. Minu psühhiaater läinud ära soome, meili kirjadele ta ei vasta. Tarvitan neljandat aastat ärevushäire raviks tbl cipralexi 1 kord päevas.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Peale soome-tohtri on ju ka kodumaised piisavalt.
Midagi on vaja ikkagi veel teistmoodi teha - neli aastat on ikkagi neli. AD on vaid üks abivahend.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

mis on cipralexi odavam analoog

Lugesin, et on citalec. Kas see mõjub samamoodi või nõrgemalt?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Cipramili ja Citaleci toimeaine on sama - tsitalopraam.
Cipralexi toimeaine on "aste edasi" - estsitalopraam. Toime efektiivsuses ja kõrvaltoimete osas on erinevusi.
Aga odavamad ja endiste ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: