AD analoog vs originaal 06.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ad analoogile üle minnes võib ärevus/paanika muutuda hullemaks? Tarvitan 6 kuud antidepressante. Alguses hakkasin võtma Tevat, siis 4 kuud cipralexi ja nüüd viimased 2 kuud võtan cipralexi analoogi. Kõik analoogid on olnud erinevate firmade omad. Vahepeal muutus olemine täitsa heaks, hommikune südamepuperdamine jäi ära. Teen sporti ja teie antud harjutusi. Nüüd olen 2 nädalat puhkusel ja kõik algaski 2 nädalat tagasi. Igapäevane ärevus on tagasi tulnud, paanikahood sagedad. Xanaxit pole võtnud, sest olen ise välja sellest tulnud, kuid see väsitab jubedalt. Magan 13h päevas ja ikka väsinud. Teie juurde tulen alles kuu lõpus. Nii et tahtsingi küsida, et kas ma ostaks endale Cipralexi ikkagi? Või on see lihtsalt paranemisperioodi osa?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oleneb inimesest, tundlikkus on erinev. Eri firmade toode on ka teatud määral lisakomponentide jms osas erinev (nagu mesilaste mesi, näiteks). Südamehaigete osas on see eriti tihti päevokorral.

Kui olete "viie rikkama hulgas" ja rahakott kannab, siis ... aga tulemus peaks tulema ka analoogi kasutades, harjutusi tehes, ennast muutes.
Kuulake organismi häält ja enesetunnet, siit kõige õigemad järeldused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet