AD toime 10.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!

Küsimus Teile kui väga heale tohtrile on järgmine: interneti info alusel on tekkinud küsitav, aga arvatavasti kahtlust tekitav-kuidas on lood ühesuguse toimeainega ravimite-originaalravim Cipramil, analoogravim Citalec
kohta kirjutatu. Nimelt on kirjas, et naistearsti ( kes arvatavasti jälgis raseda ravimite võtmist) ütluse järgi vastab 10 mg Cipramilile 20 mg Citaleci. See tähendaks, et kui võtta 10 mg.Citaleci, mis on analoog-siis see kogus on peaagu olematu! Põhjuseks on kirjutatud viletsamat molekulide sidumiist vms.
Palun väga Teiie arvamust, arvestades sellega!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Analoogi ja originaali toimetugevus on praktiliselt võrdne, +/- vea piires kõikumine on loomulik ja isiklik tundelisus (tundlikkus) võib ka veidi arvesse tulla. Põhimõte on ikkagi, et originaal ja analoog on ühes mõõtskaalas.
Olulised nüansid pannakse paika koos raviarstiga.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet