Mure mehega 07.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selles, et meest (42 a) vaevab selline asi, et alates jalgadest kuni rindkereni on selline tunne nagu oleks kõik surnud (kui käsi jääb magades kuskile pea alla ja ärgates kõik suriseb). Algas see jalataldadest, kui kurtis, et on nagu paistes, visuaalselt polnud häda midagi. Käis perearsti juures, tehti kõik vereanalüüsid, mis olid kõik korras ja arst arvas, et on stressist põhjustatud haigus. Saatekirja kuskile anda ei tahtnud, andis hoopis anti-depressante. Kas see on üldse võimalik ja kas ei peaks ikka kuskile pöörduma (neuroloog vms.)? Muidu tunneb ta end hästi, kui tööl on sebimist, siis unustab ära. Olen väga tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pole meest näinud ja seega soovitusi raske anda.
Lihastegevushäired, ka nn"suremised" on kõrvaldatavad:
a) kehakultuur ja sport, b) mineraalid (eriti Mg), mida saab min.veest (Borjomi on hea),
c) B-rühma vitamiinid on v.head (pärmivee jook - pärmikuubikust /tavaliselt 2x2x2cm/ pool pudistada klaasi, vesi peale, segada ja kord päevas juua. Kolm päeva juua ja kaks päeva vahet, kolm päeva juua ja kaks vahet /nimetan seda lööktrellpuuri nipiks/. Nii kuni üks kuu.
Siis vajadusel psühhiaater.
Psühhoregulatsioon on alati kasulik vt. minu Palve-Meditatsioon.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet