Mis toetaks vegetatiivset närvisüsteemi? 07.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere ja head uut aastat Teile, palju tervist ja rõõmu!
Mul on selline küsimus, et millised vitamiinid, mineraalained vms. toetaks või tugevdaks vegetatiivset närvisüsteemi. Mul on olnud tervisemuresid (vahelöögid, salapärased kõhuvalud), millele pole muud põhjust leitud ja on pandud diagnoos: vegetatiivse närvisüsteemi häire. Mingeid soovitusi saanud ma ei ole. Depressiooni enda arust ei põe, uni rahulik ja teotahteline olen üldiselt ka ning armastan spordiga tegeleda nii palju kui töö kõrvalt võimalik on. Olen muidu stabiilsust ja rahu armastav inimene, kuid elu pakub vahel muud ja vahel kipun liigselt muretsema ka. Näiteks rahaliselt hakkama saamise pärast. Ühesõnaga ootan soovitusi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik toidu mälumine (2-3 korda kauem praegusest igat suutäit ). Nädalas 2-3 korda veidi rosinaid (sisaldab kaaliumi, südame tegevusele väga vajalik). Mineraalvesi (Borjomi) sisaldab palju olulisi mineraale - lónks-suutäite kaupa ja enesetunde järgi - pudelikene nädala jooksul.
Söögipärm (kuubik 2x2x2 cm) sellest pool või kolmandik veeklaasis veega lahustada ja üks kord päevas /ise valida kellaaeg/ (kolm päeva võtta ja kaks päeva pärmivett ei võta), selliselt 2 nädalat. Edaspidi enesetunde järgi - organism ise küsib. Vahelduv dušš (soojem-jahedam-kuumem-külmem..mõnuga--lõpetuseks soojem) ja siis mõnu rätiga hõõrumisest. Nahk on suur organ ja vägev vegetatiivse süsteemi mõjutaja. Sellest alustada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet