Suitsiidikatsed. Mis mul viga on ? 20.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem kui selline algas 10 aastat tagasi. Tol ajal mu vanemad lahutasid ja kuna nad kaklesid nii vaimselt kui füüsiliselt, siis see mõjus mulle laastavalt. Hakkasin end lõikama, tundes nö vabastust verest, mis väljus. Samal ajal leidsin endale boyfriendi, kes hiljem väärkasutas mind. Peale seda läks asi hullemaks. Hakkasin suurtes kogustes medikamente võtma ning lootma, et seekord on asjaga ühel pool. Iga kord ärkasin kahetsustundega... Tänaseks ei ole see küll igapäevane, kuid oma sünnipäeva hommikul ärkasin köiejäljed kaelal ning näol punased täpid. Esimene kord, kui miski tõepoolest meenutas, mida tegin. Iga päev mõtlen sellele, millal seda teha ning kuidas. Kas maksta matusekorraldajatele ette ning korraldada kõik ära või jätta kõik oma pere kaela. Pean ära mainima, et mu elus on kõik korras. Olen 2 aasta jooksul 2 korda ametikõrgendust saanud, olen nö kõrgem keskklass ja elan absoluutselt normaalselt ära- seega raha minu mureallikas ei ole. Küll aga olen viimase 3 aasta jooksul kaotanud 3 sõpra suitsiidi teel... Ma ei tea, mida teha, et end korda saada ja ometi asju normaalselt võtma hakata? Mulle on kirjutatud antidepressiante... kuigi kui rääkisin arstile oma unehäiretest ja paanikohoogudest, siis pidas ta seda kõike normaalseks... Tahaksin lihtsalt lahendust oma loole...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla ÕNNELIK. Õnnelik saab ta olla siis, kui ta töötab õigel erialal (milles ta andekas on; iga inimene on mingis eluvaldkonnas andekas, mõni isegi geniaalne) ja leiab lähedase sõbra. Andmise rõõm on suur, aga anda saab ikka seda, mida on. Looming erialatööl annabki andmiseks vajalikku hingetäiust.
Inimene on sündinud siia maailma selleks, et lähedastele-teistele Õnne pakkuda (elurõõmu, naeratust, heasoovlikkust, abivalmidust...).
Ilmamaal on väga palju inimesi, kes kõik sind vajavad!
Parimat sovides,
Jüri O.-M. Ennet