Häiriv tunne peas 31.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 29.-a.naine. Viimased kolm kuud on olnud hästi rasked just väga tugeva väsimuse ja sellega kaasneva häiriva tundega peas. See ei ole valu(kuid võib valuks üle minna, õnneks juhtub seda harva), vaid äärmiselt ebamugav tunne - midagi pressimise, pigistamise ja mingi imeliku pideva liikumise vahepealset. See on peaaegu lakkamatu tunne - hommikust õhtuni, olenemata väsimuse astmest. Olen üritanud puhata, aga olukord ei ole muutunud. Õppimisvõime on peaaegu nullilähedane. Lisaks viibin pidevalt merel, s.t. - maapind õõtsub vaikselt jalge all.
Muidu kipun ka veidi liiga närviline ja stressis olema(mõned suitsiidikatsed vahel), aga põhjusmõtteliselt saan endaga ikka hakkama ja pidevas depressioonis ma vist ikka ei ole.
Varem on ka selliseid ebamugavaid perioode esinenud, aga mitte nii pikalt.
Hästi paha on olla ja väga raske on töö ja õppimisega hakkama saada.

Tänan!

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Mul on väga raske kirja teel Teile konkreetset nõu anda.
Ilmselt ikka närvidest tingitud.Vajaksite kindlasti ravikuuri,kuna segab
tööd ja õppimist.Ilmselt on ka pinge suur.Soovitaksin siiski pöörduda
julgelt otse psühhiaatri konsultatsioonile.Ehk oleks vajalik ka mõningad
uuringud teha.
Soovin kõike head!
J.Mumma