hüperaktiivsus 15.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen mures poja pärast. Ta on 18 ja ma sooviksin pöörduda temaga spetsialisti poole hüperaktiivsuse kahtlusega ja vajadusel ravi saamiseks. Kas selles vanuses on üldse võimalik hüperaktiivsust ravida? Elame Tallinnas ja ma ei tea, millisesse kliinikusse ja kelle poolde pöörduda. Kas oskate soovitada?
Lugupidamisega,
mures ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliinik asub Paldiski mnt. 52. Seal nii Dispanser ja ka ambulatoorne vastuvõtt. Ambulatoorse vastubvõtt on ka LTKH-s (Lääne-Tallinna Keskkhaigla), Õismäe polikliinikus ja ITK-s (Ida-Tallinna Keskhaigla).
Lapsed - Lastehaiglas.
Diagnoosi las paneb ikkagi psühhiaater. Ravida-muuta saab kõike (mõnda häiret teatud ulatuses) kuni inimene elab, nii noori kui ka hilisnoori-eakaid.
Kehaline aktiivsus-sport on kõigile kasuks, eriti ka hüperaktiivsetele (kui tal seda häiret ikkagi on?).
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet