Depressiooniravim IXEL 02.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 54a.naisterahvas.Minu psühhiaater määras mulle 1,5 kuud tagasi rohu IXEL.Sooviksin teada,millistele sümptomitele ta peaks aitama.kas ta aitab väsimuse,tugeva sisemise pinge,ärevuse puhul? Infolehel on kirjas vaid,et see on antidepressant. Arst määras 4 tabletti päevas,kuid kas see annus pole liiga suur,kui infolehel on kirjas,et kõige rohkem 2 tabletti päevas võib võtta?Mul tekib suure annuse tagajärjel kõhukinnisus ja düsuuria.Olen seda ka arstile maininud,kuid ikka käsib 4 võtta.Sooviksin veel teada,kas tugevale sisemisele pingele on mingit rohtu? Teid ette tänades,Mare

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ixel võib olla 25 või 50 mg tabletina. Annuse määrab koostöös patsiendiga ikkagi tohter. Ravimi kasutamisel peab(!) seisund paranema. Kui kõrvaltoimed on põhitoimest suuremad, siis on vaja: a) annust muuta või b) ravimit muuta.
Ixeli üheks üleannustamise tunnuseks on ka kõhukinnisus. Kõhukinnisesel ka hulk teisi põhjusi.
Kui koostöö tohtriga ei laabu (mingil põhjusel), siis on võimalik ka tohtrit vahetada, aga see olgu see viimane variant.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet