levozin 23.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere!mis tüüpi ravim on levozin ja kas teda võib võtta ketipinori asemel,kasutan praegu effexor 150,1 hommikul kas ja kuidas võiks sellele lisaks võtta levozin5mg,kuna ärevus püsib ja unega on jätkuvalt probleemid?ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Levozin ja ketipinor on jõulised tunnetust (kognitsiooni) mõjutavad ravimid, antipsühhootikumid. Nende rohtude võtmist dirigeerib oma arst-psühhiaater.
Efexor on antidepressant. Levozini ja ketipinori toimespektrid ei ole võrdsed - raviskeemi muuta ikkagi koos raviarstiga. Enesetunne on muidugi ka ülimalt oluline. Koostöö tohtriga.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet