diabeet ja depressioon 13.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lgpt. hr. Ennet!
Küsiksin Teie käest infot, kas on olemas mingit suurendatud riski depressiooni haigestumiseks I tüüpi diabeedihaigel? Ma ei mõtle siinkohal lisastressi tingituna suuremast koormusest või murest oma tervise eest hoolt kandmisel, vaid kas näiteks veresuhkru pidevad kõikumised (s.h. hüpoglükeemiad) võivad põhjustada n-ö puhtorgaanilisel tasandil näiteks serotoniini ja teiste "õnnehormoonide" või meeleolude kontrollimisel tugevaid häireid ja seeläbi ka depressiooni tekkimise riski?
Vastust ootama jäädes ja kõike kaunist soovides.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism on tervik, kõik mõjutab kõike. Kui me käed rüppes kõrvalt vaatame, siis see depressioon võibki edeneda.
Teha psühhoregulatsiooni harjutusi ja siis meelolu ka paraneb.
Seega - diabeet hoida endokrinoloogi targa juhtimise all ja psühhoregulatsiooni (alustada minu harjutusest - Palve-Meditatsioon) kaudu ise neid õnnehormoone juhtida.
Kogu Maailm on loodud meie jaoks, et me oleksime õnnelikud. Kasutadagi neid asju-olukordi, mis meid õnnelikuks teevad ja need olud-asjad, mis meid õnnelikumaks ei tee, neid siis mitte kasutada.
Vägev!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet