Vastikud kohustused 20.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17aastane neiu ja mul on imelik tunne kogu aeg. Mul on koolis hetkel kiired ajad: eksamid, kontrolltööd, olümpiaad, uurimistöö, raamatud jne. Ma ise tean, et ma saan selle kõigega suurepäraselt hakkama, aga praegu ei suuda sellega üldse tegeleda, mis siis et aega on mul piisavalt, lausa lahedalt. Kõik need asjad ajavad mul südame pahaks ja keha muutub nõrgaks jne. Muidu olen suhtelisel tervislike eluviisidega: söön korralikult ja tervislikult, viibin värskes õhus, teen trenni, magan väga hästi. Kuidas olla üle sellest vastikustundest, mis täidab mind, isegi kui mõtlen kõigile neile kohustustele? Kuidas sundida ennast tegelema nende asjadega, kust saada motivatsiooni?
Ei tea, kas see on üldse mingi probleem...Aga tänan igaks juhuks ikkagi ette ära!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selles vajalike tegude virr-varris tuleb tekitada tähtsuse pingerida, prioriteedid paika panna. Ja siis neid ükshaaval lahendada. Kindel plaan rahustab. Mõned asjad võib ka tulevikku lükata - kõike ju korraga ei jõua ja ei peagi. Ja asju võtta mänguliselt, mitte end ainuüksi mõttega väsitada. Minu harjutus aitab liigseid pingeid maandada.
Igast murest saab üle!
Järjestatud mängu soovides,
Jüri O.-M. Ennet