ei leia psühhiaatrit 27.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Otsin psühhiaatrit, kes peale 'sa ju ilus tüdruk, mis sul viga on' ka midagi rääkida ja soovitada oskaks. Kuidas üldse Tallinnas psühhiaatri jutule pääseda kui igal pool saab aja alles augustiks, aga mul oleks veidi kiiremini vaja?
Probleemiks on korduva depressiooni episood, mis vajaks kohest ravi enne kui ma jälle 'segi kammin'.
Perearst arvab kahjuks, et noortel inimestel ei saa depressiooni olla sest neil on ju kõik hästi, armumine ja 'elu alles ees'. Psühholoogi juures käimine ei andnud kahjuks mingit tulemust, sest ma tean ise ka, millest see tuleb, et ma depressiivne olen ja psühholoogiga sellest rääkimine ei muuda ju minevikku.
Kas te oskate kedagi (psühhiaatrit) soovitada, kes patsientide ravimisega ka viitsiks tegeleda peale tablettide kirjutamise. Sest kahjuks tablette ei saa mulle kirjutada kuna ma kipun neid korraga ära sööma kui eluisu otsa saab, mida ta teeb paraku pidevalt.

M

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Valvearst võtab samal päeval vastu. Eraarste Tallinnas hulgi. nendel nö järjekordi suurt ei ole.
Tabletid ei olegi ainumääravad. Tähtsamad veelgi on kehalised harjutused (need "tühjendavad sisepingest") ja psühhoregulatsioon (tugevdab psüühikat, õpetab eneseregulatsiooni). Ka korralik puhkus on kuldaväärt rakendamiseks.
Võimalusi mitmeid peale AD tablettide.
Mõnikord ka veidi tabletti vaja - otsustab psühhiaater koos pt-ga.
Mõnusat suvist harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet