Aspergeri sündroom 07.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen õppealajuhataja.Kooli asus õppima väga probleemsest perest õpilane,kes lõpuks maakonna nõustamiskomisjoni korduval nõudmisel oli psühhiaatri vastuvõtul.Perearst oli küsimärgiga määranud diagnoosiks autism,kuid psühhiaater määras diagnoosiks Aspergeri sündroomi.Kuidas korraldada sellele lapsele õppetöö-laps keeldub töid tegemast,ei oska ise süüa,ei söö valmistoite-vaid kuiva leiba kramplikult närides.Jutukas ,kuid püüab ise oma õppimist korraldada.Teiste lastega ei seltsi,tunnis olles teeb ,mida hetkel tahab-jookseb mööda kooli ringi-elab omas maailmas..Oleme väike maakool,,kuid õpetaja ju peab ka teiste lastega töötama.Ehk valgustaksite laiemalt seda diagnoosi.Ootama jäädes.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õpirežiimi ning koolisüsteemi variandi soovitab lastepsühhiaater koostöös (konsulteerides) Õpetajaga. Loomulikult oluline ka kodune miljöö.
Asperger - autistlikud iseloomujooned, sotsiaalse suhtlemise probleemid, tegevuse ning huvide piiratus, saamatus, kohmakus. IQ suht-normaalne. Ümbruse (keskonna) poolne mõjutamine küllaltki raskendatud - on omas elemendis. Häire tunnustähed ikkagi isikupärased. Koostöös psühhiatriga saate selgust.
Parimat soovides ning kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet