Ärevushäired 02.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviks teada saada kas depressiooni, ärevushäireid ja paanikahoogusid võib tekitada ühekorde ecstasy tarvitamine. Sümptomid lõid välja kuskil poolteist kuud peale narkootikumi tavitamist, kui tekkisid ärevushäired, kuu aega hiljem lõid välja ka paanikahood, seejärel tekkis depressioon. Praegu on narkootikumi tarvitamisest möödas ligikaudu neli kuud, kuid ärevushäired ja depresioon on säilinud. Kui tõenäoline on ja kas üldse on tõenäoline, et nii pika aja möödudes võivad need probleemid olla seotud just ecstasy tarvitamsega või on millesgi muus asi.
Aitäh abi eest

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäirete põhjustegureid on palju, see narkots oli "viimaseks tilgaks." Nüüd ei ole vaja taga nutta seda möödaniku jobu-käitumist, nüüd on vaja end tervistada, tugevdada. See ärevushäire on kõrvaldatav.
vt. minu varasemaid soovitusi. Ja neist siis endale sobilikke järjekindlalt ja rõõmuga teha.
Ja veel. Kapten Webb ujub 1875.a. esimesena üle La Manche, 1926 juba ka esimene naine - Gertrude Ederle, 1961.a. ujutakse juba peatumata edasi-tagasi (Antonio Albertondo), 1981.a. Jon Erikson juba kolm korda peatumata. Kui inimesed seda suudavad, siis suudad Sina ju kolm korda nädalas ikkagi harjutada, esialgu. Hiljem rohkemgi veel.
Ole tubli!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet