Pereasjad 20.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Tore on teie tarku ja julgustavaid vastuseid lugeda.
Mul on selline mure, et olen juba piisavalt vana (nats üle 30), naine. ja omadega puntras. Asi on hindade kallinemises. ma ei taha enam vanematega koos elada, aga neil on mind vaja koju, et aitan maksusid maksta. ma ei jaksaks kahte kodu ka toetada (oma kodu ja vanemate kodu), mu palk pole nii suur. Ema süüdistas, et kui mina peaksin välja kolima, siis nemad peavad maja maha müüma, et ei jõua siis seda ülal pidada. Kui ütlen, et kas peangi siis jäämagi sinna, siis lähevad närvi. Isa käitub nagu paadikas, palub, et talle konservikarbi kaane peale süüa tõstetaks ja sööb teiste mustade taldrikute pealt (riibub leivatükiga ära need, et midagi kaduma ei läheks). Mul on küll oma tuba ja privaatne, ka pole hetkel rahalist võimalust oma elu seada. Mida teha, et nii kurb, paha ja lootusetu tunne ei oleks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui kotkapojad suuremaks kasvavad, siis Kotka-Papa ja Kotka-Mamma tõukavad Kotka-Pojad või siis Kotka-Tütred pesast välja - iseseisev elu peab kord algama.
Teie, Kotka-Tütrekene, peate ise peasat välja astuma! Ja siin on kaks tasandit: 1) vaimne iseseisvumine, vabanemine, otsustamine - olla ISE, ja 2) füüsilie (elukoht jne). Kui 1) on korras, siis 3/4 juba korras - võib juba elada. Sellest alustagegi.
Ega siis Inimeselaps oma vanemaid seetõttu tuultepöörisesse jäta.
Head meelemuutust,
Jüri O.-M. Ennet