kas võib rohu võtmise lõpetada? 04.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervitus
Varsti saab 4kuud sellest kui hakkasin arsti soovitusel tarvitama antidepressante.Siiani ma küll mingeid meeleolu muutusi ei näe,et oleksin nagu rõõmsam või vähem närvilisem,pigem on seis sama mis enne neid rohtusid.Peale selle olen endaga püüdnud kõvasti tööd teha,mõelda positiivsemalt,viibida palju värskes õhus,isegi sporti teinud.Palun öelge kas ma peaks antidepressante edasi võtma kuigi ma tunnen,et erilist kasu nendest pole?
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millist rohtu võtate, millised annused? Mis oli põhjuseks? Kas need juba muudetud, kõrvaldatud?
Kui vähema rohuga või siis isegi ilma rohuta võimalik, siis ilma. Muid asju-harjutusi ikka rõõmuga edasi teha. Inimese eluviisis ja hoiakutes peab ju midagi muutuma, muidu jäämegi rohtu võtma. vt. ja mõtle: ristkülik diagonaaliga ja "prillid."
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet