Elektri impulss ravi 07.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 19 a pojale määrati peale poole aastast depressiooni ja sotsiaalse ärevuse ravi elektri impulss ravi.Mida see endast kujutab? Kuidas mõjub? Kas on võimalikud kõrvalnähud? Millised need on?
Ütte tänades Ülle

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatud depressioonide, katatoosete seisundite jt. häirete korral on EIR vägagi tõhus. Enne tehakse põhjalik uuring, ravi toimub anestesioloogi "käe all". Patsient midagi subjektiivselt ei taju, on nagu väike "unetukastus".
Toimib hästi.
Täpsem info raviarstilt.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet