Nõutu ema 24.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas ära tunda skisofreeniat? Oma 18-aastase poja käitumist jälgides on mul tekkinud kahtlus, et kõik ei ole päris korras. Ta väidab endaga olevat toimunud asju, mis mulle võimatud tunduvad. Ja ikka olevat tema elu ohus olnud... Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie ei saagi seda ära tunda (juhul, kui ta on). Selleks ikkagi psühhiaater ja temagi uurib ning jälgib enne selle diagnoosi panemist noort põhjalikult. Pöörduge psühhiaatriahaigla dispanserisse ja sealt alustagegi. Tohter paneb diagnoosi ning määrab ravi.
Skisofreenia moodustab ju kõigist noorte häiretest vaid väga väikese protsendi, aga ka need "suured protsendid" on diagnoositavad ja ravitavad.
Ärge viivitage, vastuvõtule ning saate abi!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet