Kuidas aidata alkoholisõltlast ? 06.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Minu abiakkasa on 43 a ning alkoholi pruukinud oma elus vägagi tihti.Vahepeal on ta ka lasknud end kodeerida.Siis oli kaine kaks astat.Hiljem vägijoogi tarbimine jätkus teatud vaheaegadega-vahepeal jõi , siis aga jälle tegi tööd ( omas kolme firmat).
Nüüd on aga asi täiesti kontrolli alt väljunud.Pool aastat
( peale suurt vargust firmast) ei suuda see inimene kaine olla ca 10 päeva järjestikku.Oleme arutanud koos ampulli panekust.Samas on ta nõus seda tegema.Saab aru , et ise ta kaine olla ilma surma hirmuta ei suuda.
Palun ütelge ,kuidas saab Teie juurde registreerida sellise sooviga( olen kuulnud , et just Teie tegelete n.ö.ampullide paigaldamisega seotud küsimustega)ja kas järjekorrad on pikad ning kas 10 päevast piisab kainena püsimisest.

Ette tänades

Triin

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tavaline käik on järgmine:panete registratuuris minu vastuvõtule
end kirja (06621068).Vastuvõtul tutvun patsiendiga,arutame asja
ja selgitan muidugi ka ravimeetodi põhimõtet.Lepime kokku protseduuri
aja ja teeme ära.Tavaliselt saab ka kohe samal päeval
vereanalüüsi anda.Vajadusel võib ka patsiendile määrata mingi toetusravi
psüühiliste probleemide leevendamiseks(närvilisus,stress,unehäired,
depressioon jne).Paljudel kaasnevad need koos liigjoomisega.
Enne preparaadi paigaldamist peab 10 päeva kaine olema.Tavaliselt
toimuvad need protseduurid mul igal neljapäeval.
Kui aga patsient elab Tallinnast kaugel,siis saab ka ühe külastusega
hakkama.Võime telefoni teel kokku leppida(06621024).Sel juhul
soovitan siiski eelnevalt perearsti juures kliiniline vereanalüüs ära teha.
Järjekord 1-2 nädalat.Maksab paigladamine 1500 krooni.
Valus ei ole,teeme kohaliku tuimestuse.Aega võtab 15-20 min.inimese
kohta. Arvan,et info on piisav.
Kohtumiseni
J.Mumma