Unehäired??? 31.03.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selles, et olen koguaeg väsinud. Hommikuti on nii raske voodist tõusta isegi siis kui olen maganud kaua-kaua. Isegi vaheajal oli iga päev nii raske tõusta. Vahet pole mis kell ma õhtuti magama lähen hommikul ikka võimatu üles saada. Mõnikord öösel ärkan heast peast üles ja tunnen kuidas süda hästi kiiresti tuksub sees, see aga ei hoia mind kaua üleval ja varsti jään magama tagasi. Päeval on koguaeg selline tunne, et tahaks magadaa...
Ma saan aru, et see pole eriliselt suur probleem, aga see lihtsalt kurnab ära. Tihti tundub koormus liiga suur (kool jne.) kuigi see seda isegi ei ole. Õppeedukus on ka langenud natuke.
Iga õhtu proovin hästi positiivselt mõelda, et oh- nüüd saab magada ja hommikul hästi värske olla. Hommikuti proovin ka mõelda, et oi kui ilus hommik. Aga ega see väga tore pole kui peab absoluutselt iga päev, päevast-päeva, nädalast-nädalasse unega võitlema. Millest see kõik tuleb??...tavalist kevadväsimust ei usuks...aga kes teab....
Veel seda et olen 14 aastane tüdruk...
päikest kõigile...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui elad Tallinnas, siis tule vastuvõtule. Annan selgitusi, soovitusi.
Üldised soovitused: 1. Režiim (õigel ajal magama), 2. toa tuulutamine ja kerged-rahustavad ringutus-painutus harjutused. Aeglaselt ja rahustavalt. 3. Päeval jalutuskäik või kerge kehaline aktiivsus. 4. Õppetükkide õppimise vaheaegadel juuste kammimine (eriti kukla piirkond), kerged peaga ringitamised, painutused peaga ette-taha, paremale-vasemale. Rahulikult, rahustavalt. 5. Teha ka silmadele puhkeharjutusi: vaade kaugusesse, silmad sulgeda aegajalt jne. Õhtul sobib ka 1/2 klaasi sooja jooki.
Räägi oma murest vanematele (isale või emale).
Ikkagi, kui oled Tallinnas, tule minu vastuvõtule. Aitan.
Oled tubli!
Une-Jukut sullegi,
Jüri O.-M: Ennet
tel 56 463 830