Psühholoogiline abi vähihaigele? 15.07.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kust leida psühholoogilist abi pärast parandamatu haiguse diagnoosimist.

Kas oskaksite soovitada mõnda spetsialisti,kes on antud teemadel praktiseerinud?Või soovitaksite kirjandust enda aitamiseks (võib olla ka inglise keelne).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiguse parandamatust (prognoosi) ei oska keegi täpselt ennustada,võib vaid teatud tõenäosusega oletada.I g a haigusjuht on väga individuaalne.Nn.parandamatuid vähihaigeid on ka minu abikaasa suguseltsis - vanatädi elab igasuguste prognooside vastaselt juba üle 30!!! aasta.

Soovitatavad on k õ i k eneseabi alane kirjandus - eesmärgiks on a)teatud võtete,harjutuste,dieedi jne abil oma organismi kaitse/vastupanuvõimet tösta, b) muuta oma hoiakut saatuselöökide suhtes ehk suurendada u s k u e n d a s s e , c)elu toimub olevikus,täna,so. täna olen elus,elame täna,elame veel!

Psühholoogi jt toetajaid:1)küsige raviarstilt,2)Eesti Vähiliidust,3)EELK Diakooniakeskusest. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet