Psühholoogiline abi vähihaigele? 15.07.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kust leida psühholoogilist abi pärast parandamatu haiguse diagnoosimist.

Kas oskaksite soovitada mõnda spetsialisti,kes on antud teemadel praktiseerinud?Või soovitaksite kirjandust enda aitamiseks (võib olla ka inglise keelne).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiguse parandamatust (prognoosi) ei oska keegi täpselt ennustada,võib vaid teatud tõenäosusega oletada.I g a haigusjuht on väga individuaalne.Nn.parandamatuid vähihaigeid on ka minu abikaasa suguseltsis - vanatädi elab igasuguste prognooside vastaselt juba üle 30!!! aasta.

Soovitatavad on k õ i k eneseabi alane kirjandus - eesmärgiks on a)teatud võtete,harjutuste,dieedi jne abil oma organismi kaitse/vastupanuvõimet tösta, b) muuta oma hoiakut saatuselöökide suhtes ehk suurendada u s k u e n d a s s e , c)elu toimub olevikus,täna,so. täna olen elus,elame täna,elame veel!

Psühholoogi jt toetajaid:1)küsige raviarstilt,2)Eesti Vähiliidust,3)EELK Diakooniakeskusest. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

psühholoogiline abi

Tere.Otsin head psühholoogi,psühhiaatrit,ma isegi ei tea,kumba vaja oleks. Probleemid alkoholiga,pidev depressioon,suitsidaalsus.
Korra (2.a.tagasi)olen abi otsinud ja valusalt kõrvetada saanud,psühholoog ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alustage alkoholismi raviga, kõrvaldage depressioon. Esimene käik olgu seega psühhiaatri või narkoloogi juurde. Psühholoogiline abi tuleb vajadusel hiljem.
Ja seekord ärge ennast kõrvetage!
Loe edasi

buliimia

Olen mitu aastat võidelnud buliimiaga. Vahepeal olen sellest mõneks kuuks lahti saanud, nüüd aga see lausa tapab mind. Perearst on küll head nõu andnud, soovitanud kuidas tahtejõudu kasvatada jne, aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Buliimia tekke- ja kulumõjureid on mitmeid.Kui endokriinsed toitumishäired välistada (mida perearst kindlasti on teinud),siis tuleb abi otsida psühhiaatrilt.Raviks kasutatakse teatud periood antidepressante ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: