KAS ÄREVÜSHÄIRE 10.08.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kallis Tohter. Pikalt ma oma elulugu ja haiguslugu kirjutama ei hakka. Lugu Järgmine ,et põdesin kaks aastat tagasi südamelihase põletikku ja käin siiani kondrollis ja võtan rohtusid. Selle kahe aasta jooksul olen käinud kahel operatsioonil ja kõik üksi läbi teinudPerekonna elu väljus kondrolli alt.Abikaasa poolt ei käinud tööl ja kõik muu sinna juurde.Pidin kõigega ise hakkama saama.Nüüd on enamjaolt kõik paika loksunud aga tervis ei taha taastuda.Tekivad sellised hood mis kurnavad mind väga.Kõik võib olla korras ja ise olen olnud rahulik aga kui see hoog peale tuleb siis on väga halb.Matab vahel nii hinge et on tunne et ei saa hingata.Pärast seda hakkab selline vappe külm nagu oleks jää kambris.Eelmisest hoost on möödas kuu.Kiirabi on korduvalt käinud ma olen nad nii ära tüüdanud et lausa häbi.Käisin viimati oma kardioloogi juures ennast kondrollimas ja rääkisin talle oma murest.Tema arvas samuti et ärevushäere ja kirjutas mulle xanaxit 0,5 pooltabletti hommikul.Olen teda nüüd kolm päeva võtnud aga ma muutun nii uimaseks jauniseks,et ei ole suuteline enam töötada.Täna tööl hakkas jälle vappekülm,ei suutnud enam tööl olla.Öelge mis tegema peaks Olen40 AASTANE NAISTERAHVAS KAHE LAPSE EMA .LIIGUN AKTIIVSELT 160 PIKK 45 KAALUV VERERÕHK ON NORMIS VIIMATI MÕÕDETI OLI 115/85 VAHEL ISEGI MADALAPOOLNE.SÖÖN KORRALIKULT JA ÖÖSEL ON UNI HEA.KUI SEE HOOG PEALE TULEB ,TULEB LAUSA SURMAHIRM ÖELGE PALUN MIDA TEGEMA PEAKS ETTE TÄNADES MONIKA.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäirete kohta on korduvalt siin soovitusi antud. vt. eelnevaid soovitusi. Veidi (üks kuur: kuu-kaks) oleks AD-d vaja. Xanax vaid esmaabivahendina ja võimalikult harva. Sport ja muu tervislik - jätkata. Elusihtides (või prioriteetides) on vaja korrektuuri.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet