kehakaal 25.07.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 32 aastane ja u. aasta otsa võtnud Seroxat-i. Selle ajaga on mu kehakaalule lisandunud ca 15 kg. Rohtu võtan veel ühe nädala, siis on ravikuur läbi. Mu küsimus selline: kas on oodata peale ravikuuri lõppu ka kehakaalu normaliseerumist või mitte?

Ette tänades

Tarvo

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tarvo, Teie kirjast ei selgu, mis on diagnoos, mille puhul Seroxat´i võtate. On see depressioon, paanikahood, sundhirmud jne? Depressiooni korral võetakse 1-2 (3) kuud, sundmõtete-tegude korral kauem. Kas põhiküsimus on Seroxat´i võtmisega kõrvaldunud ja probleemiks on vaid kehakaal? Kas Te peale antidepressandi võtmise ka muid elukorralduslikke muutusi tegite? Kas peretohtri juures olete mõnede nn sieelundite-ainevahetuse kaebustega käinud? Psühhiaatrina mõtleksin varjatud depressioonile, selle puhul organism "otsib" väljapääsu suurenenud söömisest. Seroxat e Paroksetiin söögiisu ei suurenda, kehakaalu ei kergita. Seega võib arvata, et kehakaal rohu lõpetamisega suuresti ei normaliseeru. Võibolla on Teie eluviis muutunud väheliikuvaks? Näete, et mitmed küsimused vajavad vastust - peretohter ja psühhiaater saavad Teid aidata. Liikumisaktiivsus on alati soovitatav.
Tervitustega Jüri O:-M: Ennet