kas psühhiaatrit on võimalik koju kutsuda? 03.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui inimene on psüühiliselt haige ja seoses sellega ohtlik oma pereliikmetele kuid keeldub psühhiaatri poole pöördumast, kas siis on võimalik psühhiaatrit koju kutsuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui inimene oma tervisliku seisundi tõttu on ohtlik endale või teistele, siis viiakse ta haiglasse ravile, s.o. toimub tahtevastane hospitaliseerimine. Kuidas tegutseda - selles osas saate selgitusi haige elukohjärgse psühhiaatri käest, kiireloomulise probleemi/rahutuse jms korral tegutseb kiirabi. Paljudel juhtudel viivad ka lähedased haige ise Psühhiaatriahaigla valvetuppa/osakonda. Ka koduvisiite tehakse, eriti krooniliste haigetega seoses (õe visiit jne) - selles osas saate samuti konkreetselt infot Psühhohaigla Dispanserist. Koduvisiite teevad mõned eratohtrid-psühhiaatrid. Pidage nõu ka oma peretohtriga - tema ju tänapäeval tervisedirigent nr. 1. Mõnikord(!) asjad "ei suju libedalt" ja seega - varuge kannatust, nõudke jõuliselt! Tervitades Jüri O.-M: Ennet