Sundmõtted, tõmblemine 20.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, kui teleka käima panen, siis hakkan mõtlema, et mul peab peas olema hea mõte. Kui on halb mõte samal ajal, kui teleka käima panen, siis hakkan ennast liigutama ja kui ma ei liiguta ennast, siis hakkan kartma, et midagi juhtub. Peas on kohe selline sundmõte.
Üldse, kui saapaid jalgagi panen, siis peab hea mõte peas olema.
Koolis kui kirjutangi või söön, siis peab hea mõte peas olema ja kui teen midagi halva mõttega, siis hakkan ennast liigutama kartusega, et midagi juhtub.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Halvale mõttele pane mõttes sulud ja selle ette + märk. +märki pannes muuda sulgudes olev mõte heaks mõtteks ja siis pane saabas jalga jne. Näiteks, pähe tuleb mõte: "Olen kurb", siis see mõttes sulgudesse ja (olen kurb), sulgude ette + märk ja sisu muuta positiivseks + (Olen Rõõmus!).
Lihtsam variant. Mona-Liisa e Kalevi või Linda naeratus. Kerget Kalevi naeratust (nagu Mona-Liisa) tehes on mõtetel alati positiivne toime.
Minul toimib see hästi, toimib ka sinul!
Tervitab
Arstionu Jüri

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Sundmõtted - tõmblemine

Ma olen sellest emale rääkinud.
asi on sellest et ma teen ise seda tõmblemist. mitte minu keha ei tee seda vastu minu tahtmist.
Asi on sellest et mul tulevad nagu mingid sundmõtted.
Et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Iga halva asja vastu on rohtu, on ka sinu probleemide vastu. Mine psühhiaatri vastuvõtule ja saad konkreetset abi. vt. üle-eelmist vastust. Tegutse ja sa saad oma muredest jagu.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

Tõmblemine, sundmõtted

Mul selline probleem, näiteks et ma ei saa küüntega asju puutuda, vaid mul nagu peas on selline reaktsioon, et ma pean ainult näppudega asju puutuma. Ja ma nagu ei saa sellest mõttest lahti ja et kui ma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rägi sellest kindlasti Emale ja siis minge üheskoos psühhiaatri jutule.
Korralik puhkus - seda saad juba kohe orgaiseerida. Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm) - saad kohe tegema hakata.
Loe edasi

sundmõtted

Tere, selline küsimus, et kas sundmõtted peavad alati olema vägivaldsed?
Pealei on mul mõnikord selline tunne, et kuna mul on sundmõtted, siis ma olen teistest väga erinev ja ei saa kunagi õnnelikuks. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõte: 1) tuleb pähe vastu tahet, 2) kordub, kordub, kordub, 3) tekitab emotsionaalseid reaktsioone vastu enda tahet, 4) ei pea olema vägivaldsed.
Psühhiaater aitab. Lastepsühhiaatri juurde minekuks ...

Loe edasi

Sundmõtted

küsimus siis selline et kas sundmõtted on teismelise eas normaalsed ja kaovad pikapeale ära ja inimene kasvab neist välja.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõtteid ja sundtegusid on KÕIGIL. Kõigil, aga nad ei sega igapäevaelu ja inimene "kavab neist välja." Seega - osa neist kaob iseeneslikult. Neid pole vaja tähtsustada. Võta rahulikult.
Korralik ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: