ärevus + coaxil 23.04.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Jäin eelmise aasta dets külmetushaigusesse ja ei tule sellest enam kuidagi välja. Kui ennast liigutama hakkan, siis läheb enesetunne jälle kehvaks. Tekib juba hirm, et ei saagi terveks.

Viimasel paaril kuul on lisandunud tumedad silmaalused ja pidev väsimus. Lasin teha perearstil analüüsid ja kliinilist haigust ei leitud. Lõpuks läksin psühhiaatri juurde, kes kirjutas välja Coaxili.

Olen ravimit tarvitanud 2 nädalat ja üks doos päevas õhtul (vajadusel ka teine hommikul). On tunda ka mõningaid paranemise märke : seedimine on paranenud ja natukene energiat oleks nagu rohkem. Mõtted on kohati juba helgemad ja sellist paanilist hirmu ei ole enam. Ainult et füüsis ei tule veel järgi. Natukene rohkem jalutan, kohe kurk valus. Teen siiski natukene võimlemisharjutusi ja püüan viibida päikese käes.

Muret teeb ka magamine. Uni ei ole kõige parem ja ka Coaxil ei aita kui enne magamaminekut ikka väga närvis olen. Kas peaks tarvitama unerohtu?

Olen mõelnud ka, et võtaks end töölt lahti ja magaks end lõpuks terveks. Töö otseselt konti ka ei murra ja samas oleks ikkagi hea, kui mingisugune suhtlemine teistega säiliks. On ka vastutuse ja süütunne teiste pereliikmete ees, mis seda arvatavasti teha ei lase.

Olen 34 a naine ja alati väga aktiivne ja sportlik olnud. Olen ka ärevuse ja magamatusega varem kimpus olnud, aga olen sellest alati ise välja tulnud. Eelmisel suvel aga puhkasin väga kehvasti ja elasin enda jaoks suure shoki üle (stress kuhjus uksest ja aknast). Nüüd on siis tulemus käes.

Kas Teie arvates on võimalik sellisest seisundist ainult AD-ga + harjutustega terveneda. Kui kaua paranemine võiks aega võtta? Raske on muidugi kaugelt vaadates hinnangut anda...

Ette tänades,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkust korrigeeriksin: rahustavad teed, apteegi vabamüügi vahendid, rahustavad tilgad või siis vahetaksin AD und soodustava AD vastu.
Minu harjutus, et liigsest pingest vabaneda ja rahulikult uinuda.
Kurk: kuristada, kuristada, kuristada. Kas soolaka veega või siis mõne spetsiaalse kuristusvahendiga.
Igapäeva menüüsse küüslauk oma eeterlike õlidega. üks küüs päevas.
Õige riietus ja jalutuskäigud - küll siis see karastatus ka samm-sammult tuleb.
Anna aega atra seada!
Suhtlemised sõpradega!
Kõike head soovides,
Jüri O.-M. Ennet