Närvilisuse probleem 08.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist. Olen 25 aastane noormees. Elan juba 2 aastat iirimaal, aga sealt pole veel head abi saanud. Juhtus nii, et 2006 aasta jõuluõhtul hakkas mul süda puperdama, umbes 140 korda minutis, ei suutnud nii kähku lugeda. Tundsin, et hakkan surema. Külmavärinad ja külm higi. Läksin siis kohalikku kiirabisse ja sealt öeldi, et vist midagi kopsudel viga. Vale puha. Järgmisel päeval registreerusin perearsti juurde ja ta andis mingeid tablette. Arvatavasti platseebod kuna ta arvas, et mul on närvilisus ja saan sellest ise üle. Mulle tehti vereproovid ja röntgen. Kõik oli korras. Külastasin arsti 10 korda 5 kuu jooksul, kuna mul olid tugevad valud rinnus. Tahtmist midagi teha polnud üldse. Töö juurest on mul haigusleht juba 6 kuud. 2 kuud tagasi andis mulle arst ANAXit 250 milligrammi, millest pean võtma pool tabletti 2 korda päevas ja 75 mg DOTHEP tablette, mida 1 tablett öösiti. Asi on selles, et mul on siiamaani valud, peapööritused, peavalud ja depressioon. Mul kästi eestisse ravile tulla, aga ma ei oleks suuteline seda reisi ette võtma. Kuidas sellisest asjast üle saada, kuna pool aastat mu elust on lihtsalt pühitud.

MADIS.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Loe varasemaid soovitusi. Tegemist ärevushäirega. Ainult rohuvõtmisest ei aita. Harjutused on vajalikud, jõukohased. Kopsu-energia (kopsumeridiaan hiina-süsteemis) edendamine on kasulik. Õrnal trummeldada näpuotsega kõhu piirkonda sikk-sakiliselt alt (paremalt vasemale, siis premale-vasemale-paremale..) ülesse. Siis roidekaar, järgneb rinnak, siis rangluu piirkond rinnakust õla suunas ja siis mööda kätt alla - mööda õlg-pöial joont ja lõpuks pigistada külgedelt pöialt. Mõlemad käed teha. Teha seda meridiaani 3-5 korda hommikul ja 3-5 korda õhtul.
Minu harjutus (Enneti palve) aitab psühhoregulatsiooni radadele.
Kannatlikkust harjutustega, mitte liialdada. Jõukoaselt.
Kõik saab korda.
vt. varasemaid soovitusi ja leia endale sobivaid.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M Ennet