serotonini sündroom 09.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördusin teie poole juba korra selle küsimusega, kuid sain ei midagi ütleva vastuse. Tean, et tegemist on serotonini üleküllusega ning tean ka sümptomeid. Samuti mainin, et oma ravi arst antud sündroomi kohta midagi ei tea, seega temaga mul seda arutada ei ole võimalik.

Küsimus järgmine. Kas Tramadoli pikaajalise kasutamisega (200mg päevas) võib tekkida serotonini sündroomi oht? (http://opioids.com/tramadol/index.html antud uurimuse järgi on tramadolil SSRI omadused)

Küsimus kerkib üles sellest, et hooti tabavad rahutuse perioodid, koos käte värinatega. Samuti on jalgade liikumine imelik (jala labad liikuvad sissepoole ning lihased on liiga pehmed). Puudub aga higistamine.

Kas oht on olemas või on tegemist tavaliste Tramadoli kõrvalnähtudega (antud sümptomid ilmenevad harva ning väga järsku)?

Kasutan samuti aegajalt ginko-bilobat, klükoosamiini, glutafecti ning mangeesium-B-vitamiine. Kui SS oht puudub, võib ehk ärevus tekkida mõne selle kombinaatsi ravimist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annan ka nüüd "ei midagi ütleva vastuse".
Ikkagi probleemi selgitab Teile raviarst.
Tramadoolist sellist serotoniini üleküllust ei teki.
Mis põhjusel (mis häire) Te rohtu tarvitate?
Kui esineb psühhotroopsete ainete tarvitamine koos Tramadooliga, siis mitmeid kõrvalnähud on võimalikud.
Ravi(te) toimeid, koostoimeid, kõrvaltoimeid tuleb ikka vaadata konkreetse isiku tervise/haigusega seoses.
Ärevuse tekkevõimalusi palju, ka nende jalaihaste probleemil: olemasolevast häirest, ravimi kõrvaltoimetest, neist mõlemist.
Proovige rohtude kõrval ka muid tervendavaid võtteid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

aspergeri sündroom

Püüdsin netist uurida, kuid tulutult - kas aspergeri sündroom, autism - võivad olla pärilikud? Kui ühel lapsel on esinenud, kas on olemas tõenäosus, et võib olla ka järgmisel lapsel?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aspergeri sündroom.
Seisundile on iseloomulik autismile tüüpiline sotsiaalse suhtlemise kvalitatiivne häire koos huvide ja tegevuse piiratusega, stereotüüpsusega ja ühetaolisusega. Autismist erineb ...

Loe edasi

klimmel-feili sündroom

Tere!
Mida kujutab endast Klimmel-Feili sündroom? Kas see antakse järglastele edasi (minu elukaaslasel on selline asi ja ma tahaksin teada, kas temaga saadud lapsed tuleksid n-ö tavalised või see ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Klimmel-Feili sündroomi ma ei tea. Milline on haigus? On Klippel-Feili sündroom, aga see ei ole minu eriala.

klippel-feil syndrome
Fused vertebrae, especially cervical spine (C3-C4), ...

Loe edasi

serotoninni sündroom

Tere,

Proovin palju erinevaid anti-depressante ning muid serotonini mõjutavaid ravimeid. Olen tänu internetile kursis aga võimaliku ohuga - toksiline serotonini sündroom.

Võtan ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arst, kes ravib Teie kroonilist valu olgu dirigendiks nr. 1. Temaga tehke konkreetne raviplaan ja tegevuskava olukorra parandamiseks. Tema suunab Teid ka vajadusel psühhiaatri jutule (konsultatsioonile) ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: