diafragmaalhernia 05.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Käisin endoskoopia uuringul valude pärast rindkere kolmnurgas, varem hooajati nüüd peaaegu kuu aega pidevad. Avastati ,et mao limaskest terves ulatuses atroofiline ja et on min.libisev diafragma alhernia läbimõõduga ca 2-3cm.Perearst ravimeid ei kirjutanud , soovis oodata biopsia tulemusi.
Ma palun väga Teie arvamust kas on soovitav songa eemaldus endoskoopiliselt ,kas neid tehakse palju ja kas tulemusena võib valudest pääseda. Tänan väga

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Operatsioon ei ole esimese valiku ravivõte. Ikka reziim ja ravimid. Vältida kõhu täissöömist, lamamist madala peaalusega, sügavat kummardamist. Seejärel maohapet vähendavad ravimid- ome-, panto- v esomeprazol. Teie perearstilt täpsemalt. Kui see kuidagi ei leevenda, siis tuleb kõnealla operatsioon. PErearst saab lihtsalt teha e konsultatsiooni vastava kirurgiga, kolleeg kirurgi hinnang on tähtis.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi