Suu ja huuled 21.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, et millest võib olla kui põhiliselt ülahuul läheb aeg-ajal punaseks ja just ülemine/välimine pool ja kipitab. Samal ajal olen täheldanud, et suus on selline eriti kuiv ja kleepuv tunne (tundub, et sel ajal rohkem). viimase aasta jooksul oli vähem, nüüd on tagasi tulnud. See ei ole ainult talves, mil külmad ilmad. Kui eelmistel aastatel tihti tuli see "häda", siis võis ka suvel olla kui oled pigem soojad ilmas ja ka tuuliei olnud.
Kas see võib mingile konkreetsele probleemile viidata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu. Oletada ei saa. Saan soovitada pöördumist arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi