Munakesed suus 14.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et suuõõnde ette allapoole ja põse sisse on tekkinud munakesed. Suuruselt veidi väiksemad kui väikse sõrme ots. Mõned väiksemad veel, umbes 3-4 tükki. Täpselt ei tea kas olen kuidagi ise hammustanud sisse ja sellest või on tekkinud millegi pärast. Valu nagu ei tee, aga keelega katsun koguaeg ja häirivad. Kas peaksin muretsema ja milline arst tegeleb sellise probleemiga?

Tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on palju. Valutu sõlmeke ja haavand suus väärib tõsist tähelepanu. Haiguskoldeid tuleb näidata arstile, täpsustatakse vaevuste tekke üksikasjad ja tegevused, vajadusel ka analüüsid erinevate haiguste suhtes. Siis saab alustada raviga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi