Suurenenud lümfisõlm kõri piirkonnas. 17.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Avastasin septembris 2020 kõri vasakult piirkonnast suurenenud lümfisõlme (kogemata kaela sügamisel jäi näpu alla). Heaks juhuks ootasin kuu, enne kui pöördusin perearstile. Perearst katsus antud piirkonda ja arvas, et see on normaalne. Heaks juhuks aga saatis vereanalüüsile, mille tulemused olid suuremas pildis korras, ainult Mono näit oli üle piirmäära (Mono 0.85 E9/L 0.24-0.80). Arst arvas, et see on okei ja kui lümfisõlm ei suurene siis ei peaks muretsema.
Lisa sümptomiks on vahepeal õrn piiretlemata valu antud piirkonnas - tuleb ja läheb suvalistel hetkedel ja ei ole otseselt häiriv. Katsumisel valus ei ole. Esineb mitte igapäevaselt. See kõik tekkis hiljem või siis hakkasin seda hiljem märkama kui olin murest teadlik - valu ise väga õrn ja kiiresti tulev/kaduv.
Haige ei ole olnud ning hambapõletikke ei esine.
Õrn vahest esinev valu ning lümfisõlme jäädav püsiv suurus paneb ikkagi mõtlema.
Olen valmis tegema lisauuringu või arsti konsultatsiooni ka väljaspool ravikindlustust ehk siis ilma saatekirjata. Olen lugenud, et ultraheliuuring võib midagi täpsemalt näidata.
Kas te oskate öelda, kuhu võiks pöörduda tasulisele vastuvõtule ning kas enne peaks kohe uuringu broneerima või enne võtma arsti konsultatsiooni ning sealt edasi saab vajadusel uuringu broneerida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada vaid koostööd oma perearstiga. Ta teab Teie kandis kõige paremaid võimalusi sellise lümfisõlme uurimiseks, ultrahali uuring, peennõelbiopsia, kirurgiline proovitüki eemaldus ja histoloogiline uuring. Oluline on see, et selline asi on, see ei ole normaalne. Ja kui ta ära ei kao, nii nagu võiks kaduda põletikuline lümfisõlm, siis see on oluline sümptom.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi