Nitrit uriiniproovis 10.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin täpsustada, kui uriiniproovis on nitrit positiivne (muud näitajad korras), kas on vajadus uurida edasi (bakteri külv)?
Pōletikule viitavaid ägedaid sümptomeid pole, vaid ebameeldiv lōhn hommikusel uriinil.

Tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kuseteede põletiku tunnuseks on leukotsüütide ja nitritite olemasolu. Nitritid viitavad bakterite olemasolule. On olemas ka seisund bakteriuuria, st pisikute olemasolu uriinis, normist suuremas koguses. Kuna olete märganud ka uriini tavatut lõhna, siis see toetab hüpoteesi. Leian, et uriini bakterioloogiline uuring, külv ja vajadusel antibiogramm oleks mõistlik. Uuringu korraldab Teie perearst.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi