Peanahk 29.06.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Saatsin ka pildi.Loodan, et sealt on näha!Probleem tekkis peale jaanipäeva, et tekkisid nagu punnid ja lööve.Ise arvan, et see võis tekkida nokamütsi kandmisest, kuna müts oli koguaeg peas ja väljas oli suur kuumus, siis ilmselt peanahk ei saanud hingata.Aga punnid jah pea külgedel ja kuklal.Iseenest need kohad ei sügele ega valuta, aga selline ebamugav tunne on küll!Kuidas ravida võiks???

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks pilti ei näe. Võimalik, et tegemist ongi nö higilööbega või nahaärritusega. Vaevust saaks leevendada Sudocrem või Bepanthen anti-ekseem kreemiga. Saab käsimüügist, vaevus peaks kaduma 2-3 päevaga. Loomulikult tuleb anda piirkonnale õhku ja vältida liigset kuumust.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi