Laigud varba küünte 13.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Nimelt avastasin eile 12.07 kahe varba pealt sellised triibud. Olen kuulnud,et melanoom tekib ka küüntealla.Olen juba eemaldanud paar kahtlast sünninärki (ühte lausa kaks korda) seega olen mures. Kas need meenutavad sünnimärki/melanoomi? Tean,et jalga pole ära löönud.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kuna antud juhul on kahjustunud 2 kõrvuti asetsevat varbaküünt enam-vähem sama koha pealt, on tõenäolisem, et tegu on siiski traumast tingitud küünealuse muutusega.
Igal juhul on mõistlik seda nahaarstile näidata, kes saab tekkinud muutust vaadelda dermatoskoobi abil ja panna kindla diagnoosi.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst