Südamekloppimine 29.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Millest võivad tekkida äkilised südamekloppimishood. Tavaliselt on need öösiti une pealt (tihti just vastu hommikut kella viie paiku). Vahel on sellega seoses tunda ka iiveldust. Tehtud on EKG (normi piires, mõni ekg näitab lamedat T-sakki), Holter (üksikud VES-id ja SVT-d), koormustest (taluvus rahuldav, taastumine aeglane).
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui need uuringud ei näita tõsist leidu, haigust siis tegemist on kerge talitlushäirega. Sellel kellaajal hakkab keha sättima ööreziimilt päevasele reziimile ja muutub autonoomse närvisüsteemi sümpaatikuse-parasümpaatikuse tasakaal. Öine aeglasem südametegevus asendub veidi kiiremaga. Kindlasti on Teil kontrollitud kilpnäärme hormoone. Kui mitte, siis võiks sellele mõtelda. Kui vaevus on väga häiriv, siis võib ka mõne ravimi leida. Seda kõike aga otsustab Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi