Valu abaluu juures 08.05.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
minu mure on seoses valuga vasakul abaluu taga ning aeg-ajalt tunnen ka pigitust ja kokkusurumise tunnet vasakul rinna peal. Hakkasin kerget valu tundma ca aasta tagasi trennis teatud harjutusi tehes. Mingil ajahetkel ei tundunud midagi, siis aga jälle ja aeg-ajalt kiiremaid liigutusi tehes oli ka pistev valu rinna pealt alla. Perearsti juures käisin ja tema suunas esialgu kardioloogi juurde, seal tehtud uuringud (EKG, Ehho, Holter uuring) olid kõik korras, Holteris esinesid aegajalt mõningad ekstrasüstolid, mis ei pidavat kujutama ohtu. Vahepeal ca 3 kuud tagasi tehtud puukborrelioosi analüüs oli samuti positiiivne, pidi olema vana nakatumine, IgG väärtus oli 168. Seejärel läbisin tabletikuuri 20 päeva Doxy-ga. Kuna aga valu on aegajalt seljal ja rinna all ja peal ikkagi tuntav ning nüüd pärast ligi kuu aega tagasi tehtud puukentsefaliidi vaktsiini tunnen ka erinevates liigestes ja lihastes pisteid, siis ei oska enam midagi arvata. Perearst arvas, et pisted ja valu liigestes ja lihastes taanduvad paari nädalaga, kuid nüüd juba kohe kuu möödas ja endiselt alles ka need valupisted erinevates kohtades, enamasti kätes. Ootan nüüd aega taastusravi arstile, kus saatekirjal kirjas müofastsiaalsed valud. Äkki oskate teie midagi arvate minu loost ning kas see valu vasakul abaluu taga ning rinna ees võivad olla seotud omavahel ka nende pistetega liigestes? Või on need torked lihastes ja liigestes seotud läbitud borrelioosiga? Kõik hea nõu on teretulnud! Ette tänades teid!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan vaevuse põhjuseks lihaspingekolde valu ( müofastsiaalne valu) või limapauna või lihaste kinnituskoha põletikku abaluu piirkonnas. Selle üheks efektiivsemaks ravivõtteks on valukolde süsteravi. Seda võiks teha perearst, kuid seda teevad ka ortopeedid, neuroloogid. Taastusravi ja massaaz on ka tore, kuid see on üsna aeganõudev ja vaevaline enne kui vaevus möödub.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi