rasused juuksed 15.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 22 a tütarlaps. kuigi pesen pead iga hommik ja olen proovinud erinevaid shampoone muutub mu pea 6htuks rasvaseks. juuksed olid 6lgadeni ja l6ikasin poisipea, aga mure ikka endine. kuigi liiga soojalt riides ei käi ja üle keha ei higista.

mis seda p6hjustab. mida ette v6tta

kersti

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Mõistan Teie muret. Teie kirja põhjal on raske midagi kindlat otsustada. Üks aga on kindel: igapäevane justepesemine on küll liiast. Ka loomult rasvasemaid juukseid ei peaks pesema üle 2-3 x nädalas. Pesemiseks tuleb leida oma juuksetüübile sobiv vahend. Kogemuse põhjal võiksin soovitada Pantene Pro v perekonda kuuluvat shampooni rasustele juustele. Juustekõrval pakuks ka huvi Teie nahatüüp. Võimalik on rasuse naha ja juuste mure seos hormonaalse staatusega, mõtlen siin meessuguhormoonide liiga. Nahal on sagedaseks leiuks akne sarnane lööve. Ka hormonaalset tasakaalu saab reguleerida mitmete vahenditega, eeskätt hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega, millel on lisaks meessuguhormoonide taset alandav toime. Soovitaksin nõu pidada perearsti, dermatoloogi ja günekoloogiga.
Seniks aga proovida juukseid pesta harvem, 2-3 x nädalas, võiks ka prooovida eelnimetatud vahendit.
Head tervist soovides Madis Veskimägi