ETACIZINS,KUI ABIVAHEND 03.10.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr. M.Veskimägi.Kirjutab Teile Tatjana,kes vahel esitab küsimusi,et saada Teilt vastuseid,mida oletegi teinud ja ma südamest tänan Teid selle eest.Aga täna on mul sootuks teine küsimus,mida ehk huvitab paljusid,kes kannatavad sellise ebameeldiva seisundiga,nagu südame rütmihäirete all.Olen ise üks nendest kannatajatest,kes vaevelnud pea 20 aastat.Mind on ka kontrollinud südame-arst, aga midagi ei leidnud ja ka rütmihäired pidid olema mitte ohtlikud,andis ka ravimit,mille nimetust ma enam ei mäleta,kuna see oli väga ammu,ravim muidugi ei aidanud ja ka tagasi arsti juurde ma enam ei läinud.Kannatasin,lihtsalt.Ühel päeval,see oli umbes kuu aega tagasi,külastasin perearsti,seoses rütmihäiretega ja ta kirjutas mulle välja ETACIZINS-i 1-2 tabletti päevas.Kas Te usute või mitte,aga ta väga hästi aitas mind.Rütmihäireid küll esineb ,aga palju harvemini,kui seni oli olnud.Lugesin selle rohu infolehest-et antud rohi pole Eestis veel patenteeritud ja siit tekkis ka küsimus,Teie,kui tubli arst,mida Teie arvate selle rohu patendeerimisest Eesti turul,sest kui rohi aitab,siis miks mitte seda lasta ka patendeerida.Kas te ise olete seda rohtu välja kirjutanud ja kas olete saanud tagasisidet patsientidelt,kes seda on tarvitanud.Ma tahaks ka küsida,kui kaua seda rohtu tohib kasutada järjest,kui mul hetkel ei ole rütmihäireid ja siis taastekkivad mõne aja pärast,kas ma tohin neid ise kasutada vajaduse korral.Ma loodan, et Te saite mu segasevõitu küsimusest aru.Tean,et ei tohi rohtu kiita-aga selle rohu ees vist võtaksin küll mütsi maha.Tänan Teid veelkord ja ma ootan võimaluse korral vastust.Ilusat sügise jätku Teile ja Teie patsientidele.Tatjana,47a. Tallinnast

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tatjana !
Saan vastata järgmist. Ethacizin on tegelikult päris kaua kasutusel olnud ravim, nii 25 aastat. See tähendab, et ravim tuli kasutusele vene ajal. Seda toodetakse Lätis. Kunagine kogemus ravimist on positiivne, justnimelt rütmihäirete ravis. Ravim ei ole hetkel Eestis registreeritud, setähendab, et apteegist seda osta ei saa. Ravimit on võimalik maale tuua eritaotlusega ravimiametile, seda peaks vormistama Teie raviarst. Miks just ethacizin ei ole meie ravimiregistris registreeritud on raske öelda. Võimalik, et selle tootmisprotsess pole päris eurotasemel, uuringud on vastuolulised, toimeaine sisaldus kõigub või on registreerimine tootjafirmale lihtsalt väga kallis. Raske öelda. Igastahes ravim on väärt toimega. See pole ainult minu arvamus vaid praegu meenub mulle üks konverents, kus juhtiv rütmihäirete spetsialist Eestist kinnitas selle häid omadusi.
Natuke uurisin ravimi kohta infot PubMEdist, see on selline andmebaas kuhu koondatakse kõik meditsiinialased teadusuuringud. Selgub, et ta on oma tõhususelt võrdne verapamiiliga. Lisan koopia sellest tekstist allpool.
Ravimikasutamise kestus sõltub muidugi sajast tegurist, seda saab otsustada Teie raviarst. Päris omal käel ei tohi ravimit tarvitada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi
27 patients underwent serial electrophysiological studies by using transesophageal atrial stimulation. A-V nodal reciprocal tachycardia was documented by intracardiac electrophysiological examinations. Sustained tachycardia was induced in all the patients before drug administration. On day 4 after oral verapamil, 320 mg/day, ethmosine, 800 mg/day, and ethacizine, 150 mg/day, the patients were subjected to transesophageal atrial stimulation. An antiarrhythmic effect was regarded to be reached if the authors failed to induced sustained tachycardias again. Verapamil, ethmosine, and ethacizine were found to be beneficial in 21 (78%), 13 (48%) and 21 (78%) patients, respectively. A comparative analysis demonstrated that ethacisine was not inferior to verapamil, but ethmosine produced less effects than verapamil and ethacizine. The crossover and individual efficacy shown by each drug suggests that it is necessary to use the technique of serial testing and to choose beneficial drugs from a possibly wide range of medicaments for each patient.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

südameuuring

Tere,

Olen 66.a.naine.Kavatsen kevade tulles hakata tegelema liikumisega,kepikõnd.võimlemine,pikemad jalgsimatkad.
Mul on WPW sündroom,mille tõttu olen 2 korda ablatsiooni läbi teinud,1998.a. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere Pille
Arvan, et pidage nõu oma südamearstiga. Jah, koormustest on soovitav, rütmihäirest annab infi ka ööpäevane südamerütmi jälgimise seade. Peate selgeks saama ka enesejälgimise koormuse ajal, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: