Migreen ja rasedus 16.11.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mil viisil oleks võimalik kontrollida ajuveresooni, tehtud on mulle kompuuteruuring, kuid sellega uuritakse väidetavalt aju struktuure. Küsimus huvitab mind seetõttu, et olen kannatanud ligi 3 aastat pevalusid kuklaosas. Hetkel olen lapseootel ja seetõttu ei saa enam ohjeldamatult ravimeid tarbida, aga valud on muutunud üha hullemaks. Kasutan küll geele ja salve, aga ei tea, kas needki rasedusele ohutud on. Kahtlustan, et tegemist võib olla veresoonte ummistuse või millegi sarnasega, sest aeg ajalt läheb püsti tõustes silme eest mustaks ja on tunne, nagu oleks pea kinni jooksnud. Samuti on peavalud eriti hirmsad olnud reisidel soojadesse maadesse, kui väljas on umbes 35 kraadi sooja, on peavalu tõeliselt piinav. Selline olukord on teinud enesetunde väga halvaks, olen proovinud massaashi, manuaalravi, reikit, biovooludega ravimist ja nõelravi. Tulemused on olnud kõigil puhkudel ajutised, paar nädalat peale ravikuuri on peavalu jälle "omal kohal". Kas on midagi, mis aitaks?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kuni sünnituseni ja ilmselt ka mõni aeg hiljem üritage läbi saada väliste vahenditega. Ilmselt vajate neuroloogi konsultatsiooni, et täpsustada peavalu tüüpi ja valida õige ravi. Väga vähe tõenäone on ,et tegemist võiks olla veresoonte ummistudega.