Keelel aft? 17.08.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Keeleotsa tekkis 09.08.20 valulik punni-villi laadne moodustis. Järgmisel päeval oli sinna kohapeale tekkinud pisike haavake, mis on väga ebamugav ja valulik. Internetist lugedes ja otsides paistab, et tegemist võib-olla keelel oleva aftiga. Paar päeva tagasi hakkasin sinna peale määrima Kamistad N geeli ja tänasest, (17.08.20) hakkasin sinna panema ka Anaftin geeli ja Anaftin spreid. Kas tegemist võib-olla aftiga ja kaua selle paranemine aega võtab? Olen juba üsna murelik.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Fotol olev leid sobib "aftile". Sisuliselt on see pindmine limaskesta defekt, haavakene. Kui esmalt oli vill, siis võib tegu olla ka viirusliku põhjusega. Paranemine soodsates tingimustes võiks aega võtta 1-2 nädalat. Paranemise soodustamiseks on oluline suu hügieen, vältida kahjustatud koha traumatiseerimist (hamba pesul näiteks) ärritavate ja happeliste toitude vältimine. Soovitan proovida lisaks ka apteegis käsimüügis olevaid desinfitseerivaid suuloputuse lahuseid, mis hoiavad ära põletiku tekkimist.

Lugupidamisega, Vanda Kristjan