neuralgia 16.11.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
87-aastasel naisel on palju aastaid tagasi diagnoositud neuralgia.
Viimasel ajal on pea- ja näopiirkonna valud muutunud sagedaseks, pikalt kestvaks ja valuvaigistite tarvitamine igapäevaseks. Kuna tegemist eaka inimesega, siis tekitab pidev valu väsimust ja tabletid mõjuvad ka maole.
Kas on mõtet uuesti neuroloogi vastuvõtule minna või pole sellise diagnoosiga nagunii midagi muud teha kui valuvaigisteid võtta?
Võib olla oleks vaja diagnoos üle vaadata?
Millega saaks veel olukorda leevendada?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kui (krooniline) valu alandab inimese elukvaliteeti, siis kindlasti on põhjendatud arstlik konsultatsioon, mille käigus arst annab hinnangut diagnoosile ja ravile, koostades vajadusel uut raviskeemid. Suure tõenäosusega on ravi jätkuvalt medikamentoosne.
Lugupidamisega
M. Braschinsky