Raynaud. 10.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas mingisugune neuroloogiline probleem võiks põhjuseks olla (ainult) ühe käe sõrmede (keskmine,sõrmuse ja väike) Raynaud sündroomi põhjuseks ? Tehtud vereproovidest mingit kõrvalekallet arst ei leidnud.
Kas sellel võiks seos olla vasaku käe õla ja küünarnuki ebamugavusega.Näiteks kiirematel jalutuskäikudel,sportides, kui liigesed n.ö. juba soojad tundub vasak õlg/käsi jääma esialgu natuke kangeks ja alles hiljem nagu ühtib kogu kehaga - keeruline seletada, aga umbes nii...Suvel oli teatud töid tehes ka tihti öösiti imelik randmeprobleem - ärgates labakätt ja sõrmi ei tundnud, aga kui toksasin randme piirkonda, tuli tunnetus koheselt tagasi ja sellist "sipelgate" tunnet ei järgnenud nagu juhul, kui käsi magades näiteks külje alla jääb.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Raynaud sündrooom võib vahel esineda ka ainult ühe käe sõrmedel, õla kangusega see seoses ei ole. Öine sõrmede tundetus johtub seoses kitsa kanaliga mida labakäe närvid läbivad, sageli randmeliigese aga ka küünarliigese piirkonnas. Asja täpsustab ENMG (närvijuhtivuse) uuring millele suunab neuroloog peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika