Migreen 04.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimane visiit arsti juurde:
24.04.2023 Pöördunud sagedaste migreenide pärast. Vimase 6 kuu jooksul migreene sagedamini, iganädalaselt mitmed peavalupäevad, migreend sagedasti just kolmapäevased. On proovinud igasugu NSAIDe, üsksi ei aita, aitab sumatripataan - võtab 50 mg 2 tabletti korraga.Metoklopramiid poel võtnud kunagi. teisi triptaane poel proovinud. Preventiivsest ravist kunagi rpooinud propranolooli, ei talunud. Provosteerib: ebregulaarne elurežiim, kurk,vorst jne. Stressi ka paljuviimasel ajal. Lsiaks kui varem oli migreen vaid paremal peapoolel ja ei läinud 2 h pärats üle kogu pea, siis nüüd on teitsugune - läheb kiirel tüle pea. Iiveldab alati. ObJ neuroloogilsie kdoelelitua kõhnapoolne neisterahvas. Nõustataud migreeni hooravi kohta ja ordineeritud preventiivne rai topirmaadiga 25 mg --> 50 mg ööseks min 3 kuud +MRT+ peavalupäevik Piirata valuvaigisteid max 7-10 päeval kuus. 28.06.2023 Patsient kroonilise migreeniga. ALustasime topirmaati , saab võtta probleemideta, kõrvaltoimeid ei kaeba, päevadoos 50mg, kuid sellega siiski juunikuus 9 migreenipäeva. Maikuus oli kokku 12 migreenipäeva. Migreen hooravist on abi, naprokseen aj asumatirptaan võtavad migreeni ära, kuid nei don sageli - ja ühtki konkreetsept provotseerivat faktorit ei tea öelda. Topiramaat 50 mg ööseks praegu Edasi võtta 25 mg hommikulja 50mg ööseks 1 nädal, edasi 50 mg kaks korda päevas pidevalt 3-6 kuud. MRT oli korras - mingit sekundaarset põhjust seal taga ei ole. Tõstame topiramaadi doosi 50mgx2-le ja siis 2 kuu präast võtan ühendust, kas on näha, et muutuvad harvemaks. Kui ei, siis kaaluda mõne kardioloogilsie ravimiga kombinatsiooni? Samas pt madalad vererõhud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreeni välja ravida ei ole võimalik ühegi valuvaigistiga. Hoogude kestuse ja sageduse vähendamiseks on oluline taastada närvisüsteemi tasakaal, s.o. regulaarne ja küllaldane sport eluviisina, sageli tuleb ka kasutada antidepressante ravikuurina ja psühholoogi nõuandeid, ravivõimlemist ja massaazi kaelalihastele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika