Lapsel krambid 30.10.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Laps 3a, perearst vastas et jâlgida lihtsalt aga küsiks ühe osapoole arvamust veel.

Last alles harjutame mâhkmevabaks öösel ja juhtub ikka õnnetusi kui me ise poti peale ei pane.
Laps magas ja oli alla pissinud,võtsime riided âra ja tegime voodi kuivaks ja panime ta magama.Hiljem kui hakkasime magama minema oli laps uuesti alla teinud,magas paljalt.Tõstsime ta siis korra kõrvale ,tegime uuesti voodi kuivaks ja laps hakkas “vappuma” või olid sellised “krambid” vârises,ma ei oska kuidagi paremini seletada aga enne pole nii old.See ei kestnud kaua, ca 20 sek.Mina kohe suure hurraaga hakkasin guugeldama ja sain kohe epilepsia.

Kas võis olla pogem et laps oli sooja pissi seest tõstetud paljalt külma kâtte ja une segaduses toimis keha nii või on ikkagi mârke algavast epilepsiast?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Epilepsiahoog on siiski võimalik. Kui ei olnud kõrget palavikku, mis selles eas tihti põhjustab ka hoogu soovitan seisundi kordumisel pöörduda selgitamiseks lastehaigla EMOsse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika