Minu lapselaps, 11 aastane, krõksutsb pidevalt sõrmi ja varbaid 09.09.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure on 11 a lapselaps ega, tüdruk, pidevalt krõksutsb sõrmi, varbaid ja kaela.
Ta teeb seda pidevalt ja minu arust on seda olnud mitmel aastal.
Ise ütleb, et kui ta ei krõksuta, hakkavad tal liigesed valutama.
Kas see võib olla tema eripära või mis.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Erinevad liigesed naksuvad kõigil ja olenevalt liigese liikuvuse ulatusest mõnel rohkem ja mõnel vähem. Tuleks siiski vältida liigset liigese naksutamist.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika