Jalad justkui liiguksid rahu olekus 25.10.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem seisneb selles, et rahuolekus on jalad ebameeldivad, nad justkui liiguksid ise edasitagasi (vasakule-paremale). Paremini ei oska seda seletada, aga selliselt ma seda ebameeldivat tunnet tunnen. Ja see sunnib jalgu pidevalt liigutama. Ja isegi päevasel ajal. Hakkasin võtma ka magneesiumi, sest ehk on magneesiumipuudus. Kas oskate öelda, mis see olla võib? On see mõni tõsine haigus (SM vms) või lihtsalt mööduv nähe? Olen neljandat kuud ka lapseootel

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nn. rahutute jalgade sündroomiga. Põhjuseks võib olla rasedus aga ka nt. rauapuudus, mõned ravimid, pärilikkus jm. Tegemist ei ole tavaliselt raske haigusega aga kannatab sageli elukvaliteet. Kui probleem jätkub ka peale rasedust, tuleks ravi saamiseks pöörduda neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika